S postup­ným glo­bál­ním kli­ma­tic­kým otep­lo­vá­ním je stále význam­nější vyu­žití stroj­ních jed­no­tek v uza­vře­ných okru­zích chla­dicí vody. Globální klimatické oteplování je důvodem, proč se stále častěji používají strojní jednotky, které jsou umístěny v uzavřeném okruhu chladící vody. Nízkou teplotu vody pro chlazení ( pod 15°C) nemohou zajistit ani chladící věže či ventilátorové chladiče. V letním období totiž u nich teplota chladící vody dosáhne i přes 30°C.

Stroje s vysokým výkonem a přesné obráběcí stroje musí mít v každém ročním období konstantní teplotu médií ±0,5 °C. Proto se instalují vodní a olejové chladící jednotky, které se nazývají chillery. Využívají se například při chlazení vysokofrekvenčních vřeten vrtaček s vysokým výkonem. Frézky, které jsou součástí obráběcích center na výrábění desek plošných spojů,  je ke svému provozu také potřebují.

Úzké výrobní tolerance (±0,002 mm) a konstantní teplota mazacích olejů a převodovky (pro zajištění kvality vyráběných spojů), předurčuje chillery jako vhodnou variantu chlazení. Použijete-li chillery k chlazení strojů ve výrobním procesu, zlepšíte výkon, prodloužíte jejich životnost a snižujete tak náklady na provoz. Jeden chladící systém umožňuje chlazení více chladících okruhů. Mohou tu být různá média i  médium s rozdílnou teplotou.

Energii uspoříte i využíváním chlazení vody systémem „free-cooling“. Ten je výhodný pro různá odvětví. Chemický, papírenský průmysl, strojírenství, plastikářská výroba, potravinářská výroba, laserová centra – tady všude je možné využití tohoto systému. Jde o kombinaci chlazení venkovním vzduchem přes ventilátorový chladič umístěný v exteriéru a chladící jednotkou/chillerem, který má danou přesnou teplotu chladící vody.

 

 

 

 

Aktuality

 • Kariéra u Janušky

  Hledáme do našeho týmu v Lukově u Zlína a Olomouci nové kolegy na pozice: Obchodník pro B2B market. Referent prodeje. Servisní technik. Obchodní zástupce. Více informací o volných pracovních pozicích naleznete ZDE.

  Číst dál...

 • Inventura skladových zásob ve dnech 31. 3. - 1. 4.

  Provozovny Lukov, Olomouc a Brno budou v těchto dnech zavřeny. V důsledku inventury a nadcházejících velikonočních svátků může dojít ke zpoždění doručení objednaného zboží.  V naléhavých případech nás můžete kontaktovat na tel. číslech: Prodejna...

  Číst dál...

 • Prodejny a servisní opravny otevřeny

  PRODEJNY A SERVISNÍ OPRAVNY ZŮSTÁVAJÍ OTEVŘENY Firma JANUŠKA KOMPRESORY s.r.o., se sídlem Průmyslová 509, 763 17 Lukov, IČO 26905141,INFORMUJE:Na základě Nařízení vlády jsme provedli nutná opatření a podáváme informace o provozu našich kamenných...

  Číst dál...

Eshop

Prodej pístových kompresorů, hadic, příslušenství, techniky stlačeného vzduchu...

Ke stažení