Série chladících jednotek Hitema ENR byla vytvořena pro použití v průmyslovém odvětví a konstruována pro venkovní instalaci. Jsou vytvořeny pro provoz, ve kterém je vyžadována spolehlivost, souvztažnost, vysoký výkon a snížené nároky na řízení jednotky.

Všechny modely jsou vybaveny koaxiální (souosým) nebo trubkovitým výparníkem s trvrdým pláštěm (Shell&Tube) (ve speciálních modelech ENR 001 a ENR 002), které zajišťují spolehlivý provoz zejména u kapalin obsahující nečistoty. Každý model ENR je vybaven vodním čerpadlem, které je vhodné pro práci se směsí voda-glykol a zásobní nádrží, aby byla zajištěna přesná regulace teploty i za přítomnosti velmi proměnlivého tepelného zatížení z procesu chlazení.

Díky široké škále chladící kapacity, až 440 kW, je možné vyhovět všem požadavkům zákazníka. Chladiče jsou opatřeny jedním (modely ENR 001-ENR100) nebo dvěma (modely ENR 130-ENR 480) chladícími okruhy až se dvěma kompresosry na okruh, které zajišťují vysokou účinnost i při částečném zatížení.

Stupeň elektrické ochrany je pro všechny modely IP54

.

enr 3

Chladící jednotky máme na e-shopu.

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás.  Specialistou pro chladící jednotky je náš kolega Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Technické specifikace:

Typ kompresoru Rotační (ENR.001 - ENR.005)
Chladicí kapacita Od 1,6 kW do 440 kW
Kondenzátor Vzduchem chlazený, s měděnými trubkami a hliníkovým jádrem
Výparník Pájená deska (ENR.001 - ENR.002), koaxiální (ENR.003 - ENR.100) nebo Shell & Tube (ENR.130 - ENR 480)
Expanzní ventil Termostatický
Ventilátor Axiální
Stupeň krytí IP54
Chladivo R410A

 

Soubory ke stažení

pdfData sheet řady ENR v PDF

pdfKoaxiální výparník ENG

pdfKorekční faktory

Videa

Aktuality

 • Kariéra u Janušky

  Hledáme do našeho týmu v Lukově u Zlína a Olomouci nové kolegy na pozice: Obchodník pro B2B market. Referent prodeje. Servisní technik. Obchodní zástupce. Více informací o volných pracovních pozicích naleznete ZDE.

  Číst dál...

 • Inventura skladových zásob ve dnech 31. 3. - 1. 4.

  Provozovny Lukov, Olomouc a Brno budou v těchto dnech zavřeny. V důsledku inventury a nadcházejících velikonočních svátků může dojít ke zpoždění doručení objednaného zboží.  V naléhavých případech nás můžete kontaktovat na tel. číslech: Prodejna...

  Číst dál...

 • Prodejny a servisní opravny otevřeny

  PRODEJNY A SERVISNÍ OPRAVNY ZŮSTÁVAJÍ OTEVŘENY Firma JANUŠKA KOMPRESORY s.r.o., se sídlem Průmyslová 509, 763 17 Lukov, IČO 26905141,INFORMUJE:Na základě Nařízení vlády jsme provedli nutná opatření a podáváme informace o provozu našich kamenných...

  Číst dál...

Eshop

Prodej pístových kompresorů, hadic, příslušenství, techniky stlačeného vzduchu...

Ke stažení