Pro správné určení výkonu, resp. příkonu kompresoru v jeho provozních časech je vhodno používat klešťové multimetry. Vyhneme se při tomto použití manipulaci při odpojování kabelů a zachováme tak krátké servisní doby při měřícím zákroku.

Každý kompresor je ve svých provozních časech (start, poloviční výkon, plný výkon, stop, odlehčený chod, apod.) jinak náročný na odběr elektrické energie. Při správné funkčnosti kompresoru se setkáváme s referenčními hodnotami pro každý daný kompresor. Odchylky v příkonech kompresorů mohou značit chybu na zařízení popřípadě předvídat brzké poškození kompresoru.

Přesná hodnota elektrického příkonu kompresoru je také dobře použitelná při reálném návrhu finanční náročnosti běhu kompresoru a také dává časový přehled zatížení kompresoru.

Přístroj je vybaven funkcí TRUE RMS, kdy je dosažena vyšší přesnost měřidla. Odchylka měřených hodnot měřidel s touto a bez této funkce se může
pohybovat až do 15% z naměřené hodnoty. To má za následek nepřesné výsledky a chybnou kalkulaci nákladů na provoz kompresorů.

Aktuality

Eshop

Prodej pístových kompresorů, hadic, příslušenství, techniky stlačeného vzduchu...

Ke stažení