Filtrace se používá, aby se zabránilo nasání částicím vznášejícím se ve vzduchu, vodním párám, mikrobům a chemickým plynům do kompresoru, které jsou po stlačení koncentrovanější a destruktivnější. Kvalita stlačeného vzduchu je zásadní pro provoz všech moderních zařízení. Filtry stlačeného vzduchu, často uvedené jako Line filter , se používají k odstranění těchto kontaminantů ze stlačeného vzduchu. Čistota a suchý vzduch chrání systém stlačeného vzduchu, snižuje cenu údržby a zvyšuje kvalitu finálního produktu. Typy filtru se liší v závislosti na aplikaci, úrovni tlaku a typu kontaminantů.

Průmyslové filtry

Průmyslové filtry jsou používány pro typické průmyslové nízko tlakové aplikace. Jsou typicky vyrobeny z litého hliníku pro nižší průtok vzduchu a uhlíkové oceli pro vyšší průtoky. Všechny mají antikorozní ochranu.

Vysokotlaké filtry

Požadované technické výpočty podle PED a ASME zajišťují bezpečný provoz filtrů i při vysokých tlacích.

Sterilní filtry

Robustní pouzdro z nerezové oceli umožňuje sterilizaci v náročných farmaceutických, potravinářských a podobných aplikacích.

Filtry pro speciální aplikace

Pro speciální aplikace jsou k dispozici různé typy filtrů.

Specializujeme se na filtraci značek:

Filtrace

Aktuality

 • Kariéra u Janušky

  Hledáme do našeho týmu v Lukově u Zlína a Olomouci nové kolegy na pozice: Obchodník pro B2B market. Referent prodeje. Servisní technik. Obchodní zástupce. Více informací o volných pracovních pozicích naleznete ZDE.

  Číst dál...

 • Inventura skladových zásob ve dnech 31. 3. - 1. 4.

  Provozovny Lukov, Olomouc a Brno budou v těchto dnech zavřeny. V důsledku inventury a nadcházejících velikonočních svátků může dojít ke zpoždění doručení objednaného zboží.  V naléhavých případech nás můžete kontaktovat na tel. číslech: Prodejna...

  Číst dál...

 • Prodejny a servisní opravny otevřeny

  PRODEJNY A SERVISNÍ OPRAVNY ZŮSTÁVAJÍ OTEVŘENY Firma JANUŠKA KOMPRESORY s.r.o., se sídlem Průmyslová 509, 763 17 Lukov, IČO 26905141,INFORMUJE:Na základě Nařízení vlády jsme provedli nutná opatření a podáváme informace o provozu našich kamenných...

  Číst dál...

Eshop

Prodej pístových kompresorů, hadic, příslušenství, techniky stlačeného vzduchu...

Ke stažení