Filtrace se používá, aby se zabránilo nasání částicím vznášejícím se ve vzduchu, vodním párám, mikrobům a chemickým plynům do kompresoru, které jsou po stlačení koncentrovanější a destruktivnější. Kvalita stlačeného vzduchu je zásadní pro provoz všech moderních zařízení. Filtry stlačeného vzduchu, často uvedené jako Line filter , se používají k odstranění těchto kontaminantů ze stlačeného vzduchu. Čistota a suchý vzduch chrání systém stlačeného vzduchu, snižuje cenu údržby a zvyšuje kvalitu finálního produktu. Typy filtru se liší v závislosti na aplikaci, úrovni tlaku a typu kontaminantů.

Průmyslové filtry

Průmyslové filtry jsou používány pro typické průmyslové nízko tlakové aplikace. Jsou typicky vyrobeny z litého hliníku pro nižší průtok vzduchu a uhlíkové oceli pro vyšší průtoky. Všechny mají antikorozní ochranu.

Vysokotlaké filtry

Požadované technické výpočty podle PED a ASME zajišťují bezpečný provoz filtrů i při vysokých tlacích.

Sterilní filtry

Robustní pouzdro z nerezové oceli umožňuje sterilizaci v náročných farmaceutických, potravinářských a podobných aplikacích.

Filtry pro speciální aplikace

Pro speciální aplikace jsou k dispozici různé typy filtrů.

Specializujeme se na filtraci značek:

Filtrace

Aktuality

 • Jsme v Brně!

  Otevřeli jsme kamennou prodejnu v Brně. Najdete nás na Brněnské ulici v Modřicích.        

  Číst dál...

 • Do práce na kole

  🚲 Říká vám něco celostátní výzva Do práce na kole? My se již tradičně zúčastníme s naším JANUŠKA KOMPRESTÝMem ve složení Radim Januška, Michal Drábek, Přemysl Bambuch, Dalibor Taibl a Zdenka Valčíková. Podpoříme tak snahu o snížení ekologické...

  Číst dál...

 • V pátek 29.3.2019 - ZAVŘENO

  V pátek 29.3.2019 bude na našich prodejnách v Lukově i v Olomouci probíhat inventura, prodejny tedy budou uzavřeny. Objednávky z e-shopu vyřídíme v následujícím týdnu. Budete-li něco naléhavě potřebovat, zavolejte nám a domluvíme se. Děkujeme za...

  Číst dál...

Eshop

Prodej pístových kompresorů, hadic, příslušenství, techniky stlačeného vzduchu...

Ke stažení