Odvaděč kondenzátu odvádí nežádoucí vysrážené páry z tlakové nádoby (vzdušník), separátoru nebo filtrů. Nabízíme automatické odvaděče světového výrobce Omega Air kondenzátu následujících typů.

Nabídku odvaděčů také naleznete v našem e-shopu.
Pokud v nabídce není odvaděč, který by vám vyhovoval, kontaktujte nás. Pokusíme se vám nabídnout možnou alternativu či vhodnější typ odvaděče.

Typy odvaděčů kondenzátu

Plovákové odvaděče kondenzátu

Plovák pomocí jednoduchého mechanismu otevírá nebo zavírá ventil podle výšky hladiny kondenzátu v odvaděči. Otevření je úměrné množství kondenzátu, není závislé na okamžitých změnách tlaku. Tyto typy jsou specielně používány tam, kde je nutné rychlé a nepřetržité odvádění kondenzátu. Pro tyto vlastnosti jsou tyto odvaděče ideální pro automaticky řízené systémy k dosažení náležitého přenosu tepla.

Časové odvaděče kondenzátu

Časový odvaděč kondenzátu odvádí vysrážené páry (tzv. kondenzátu) ze systému stlačeného vzduchu na principu časového spínače nezávislého na množství vysráženého kondenzátu. Časové odvaděče kondenzátu se užívají především v těžko dostupných či nepřístupných místech.

Elektronické odvaděče kondenzátu

  Elektronické odvaděče

Aktuality

 • Jsme v Brně!

  Otevřeli jsme kamennou prodejnu v Brně. Najdete nás na Brněnské ulici v Modřicích.      

  Číst dál...

 • Do práce na kole

  🚲 Říká vám něco celostátní výzva Do práce na kole? My se již tradičně zúčastníme s naším JANUŠKA KOMPRESTÝMem ve složení Radim Januška, Michal Drábek, Přemysl Bambuch, Dalibor Taibl a Zdenka Valčíková. Podpoříme tak snahu o snížení ekologické...

  Číst dál...

 • V pátek 29.3.2019 - ZAVŘENO

  V pátek 29.3.2019 bude na našich prodejnách v Lukově i v Olomouci probíhat inventura, prodejny tedy budou uzavřeny. Objednávky z e-shopu vyřídíme v následujícím týdnu. Budete-li něco naléhavě potřebovat, zavolejte nám a domluvíme se. Děkujeme za...

  Číst dál...

Eshop

Prodej pístových kompresorů, hadic, příslušenství, techniky stlačeného vzduchu...

Ke stažení