S postupným vývojem strojírenských technologií se zvyšují nároky na kvalitu vysušení stlačeného vzduchu. Nová řada absorpčních sušičů Hyperdryer společnosti domnick hunter hiross dokonale vyhovuje novým požadavkům u těch průmyslových aplikací, pro jejichž správný provoz je zapotřebí velmi suchého stlačeného vzduchu. Uživatel získává volbou absorpčního sušiče Hyperdryer takové důležité výhody, jako je snížení doby odstávek, prodloužená životnosti zařízení a především zvýšená kvalita konečného výrobku. Tyto přednosti zajišťují velmi rychlou návratnosti investice do nákupu sušiče. Standardní Hyperdryer dosahuje rosného bodu do -40 °C. Na zvláštní požadavek pracuje s rosným bodem až -70°C. Na rozdíl od tradičních absorpčních sušičů může být Hyperdryer programován na základě zadání konkrétní hodnoty rosného bodu a průtočného množství vzduchu. Účelem těchto předností je snížení nežádoucích energetických ztrát. Řídící jednotka EconoMax, kterou jsou standardně vybaveny všechny modely sušiče, zajišťuje vysokou výkonnost a vyznačuje se velice jednoduchou každodenní obsluhou. Sušič Hyperdryer je dalším vysoce kvalitním zařízením, které dh hiross nabízí svým zákazníkům.

Výhody

 • dokonale suchý provoz
 • snížení pracovních prostojů, zvýšená kvalita výrobku
 • nízká spotřeba energie
 • řídící systém EconoMax
 • vysoká spolehlivost

Proč si pořídit absorpční sušič?

Stlačený vzduch je nezbytným zdrojem energie, který využívají téměř všechna průmyslová odvětví. Často je dokonce klíčovou součástí celého výrobního procesu. Jeho nevýhodou však je, že obsahuje vodu, olej a další nečistoty, které, pokud nejsou efektivně odstraněny, vedou ke zvýšeným nákladům na údržbu, ke snížené produktivitě a v mnoha případech i k poškození konečných výrobků. Stále důkladněji a moderněji konstruované technologie vyžadují pro svůj provoz nejen to, aby byl stlačený vzduch čistý, ale aby v něm také nebyla obsažena vlhkost. Nestačí tedy, aby byl jen suchý, nýbrž aby byl velmi suchý. Řešením je sušič Hyperdryer, který svým moderním technickým pojetím nabízí provoz s nejnižším rosným bodem a minimální spotřebou energie. Svými vlastnostmi je Hyperdryer tím správným vybavením tam, kde je prioritou dosažení nejvyšší kvality výrobků s co nejnižšími výrobními náklady.

Funkční sytém absorpčního sušiče Hyperdryer

Hyperdryer využívá k dosažení rosného bodu až -70 °C systému absorpčního sušení se studenou regenerací. Stlačený vzduch prochází nádobou A, která je naplněna absorpčním materiálem Hisorb. Při průchodu vzduchu nádobou náplň absorbuje veškerou vlhkost, která je v něm obsažena. Jakmile se materiál nasytí, řídící systém EconoMax automaticky přepojí průtok vzduchu do nádoby B, jež byla do té doby v pohotovostním stavu. Malá část vysušeného stlačeného vzduchu proudí z výstupu nádoby B do nádoby A, čímž dochází k regeneraci adsorpční náplně. Jakmile je nádoba B nasycena a v nádobě A ukončena regenerace, opět se průtok stlačeného vzduchu přepojí do nádoby A.

Díky tomuto postupu je zabezpečeno nepřetržité využití adsorpčního materiálu s životností náplně po mnoho tisící bezproblémových provozních hodin.

Aktuality

 • Kariéra u Janušky

  Hledáme do našeho týmu v Lukově u Zlína a Olomouci nové kolegy na pozice: Obchodník pro B2B market. Referent prodeje. Servisní technik. Obchodní zástupce. Více informací o volných pracovních pozicích naleznete ZDE.

  Číst dál...

 • Inventura skladových zásob ve dnech 31. 3. - 1. 4.

  Provozovny Lukov, Olomouc a Brno budou v těchto dnech zavřeny. V důsledku inventury a nadcházejících velikonočních svátků může dojít ke zpoždění doručení objednaného zboží.  V naléhavých případech nás můžete kontaktovat na tel. číslech: Prodejna...

  Číst dál...

 • Prodejny a servisní opravny otevřeny

  PRODEJNY A SERVISNÍ OPRAVNY ZŮSTÁVAJÍ OTEVŘENY Firma JANUŠKA KOMPRESORY s.r.o., se sídlem Průmyslová 509, 763 17 Lukov, IČO 26905141,INFORMUJE:Na základě Nařízení vlády jsme provedli nutná opatření a podáváme informace o provozu našich kamenných...

  Číst dál...

Eshop

Prodej pístových kompresorů, hadic, příslušenství, techniky stlačeného vzduchu...

Ke stažení