Jasně zářící hvězda
Sušič PoleStar se zrodil po téměř čtyřiceti letech zkušeností společnosti DH HIROSS s výrobou a provozem zařízení na úpravu stlačeného vzduchu. Již od chvíle, kdy byl sušič PoleStar uveden na trh, se jeho zdokonalená konstrukční koncepce stala referenčním kritériem pro technické hodnocení kondenzačních sušičů v celosvětovém měřítku. Nová technická řešení zajišťují zvýšení spolehlivosti a zlepšení provozních parametrů, které přiblížily sušič PoleStar ještě blíže k dokonalosti. To se týká zejména zvýšení maximální vstupní teploty vzduchu do sušiče na 60°C a maximální teploty okolí, která může dosahovat až 50°C, a to při snížení energie spotřebované chladícím kompresorem.

Sušiče PoleStar pracují s vynikající charakteristikou rosného bodu plně v souladu s normami ISO 7183. PoleStar je zařízení ekologického charakteru, neboť standardně u všech modelů využívá chladivo šetrné k životnímu prostředí a všechny použité materiály lze po skončení jejich životnosti recyklovat. POLESTAR je řešením pro stále náročnější požadavky dnešního průmyslu.

Kondenzační sušiče Polestar

Přednosti

 • Unikátní výměníkový systém DryPack
 • Využití spirálových kompresorů
 • Optimální charakteristika rosného bodu
 • Ohleduplnost k životnímu prostředí, nízká spotřeba energie
 • snadná obsluha a údržba

Špičkové parametry
Jedinečný systém pro odstranění kondenzátu s výměníky DryPack umožňuje dosažení velmi nízkého rosného bodu. Konstrukce odlučovače (demisteru) zaručuje kvalitní odloučení kondenzátu i při sníženém průtoku vzduchu. Horko-plynový obtokový ventil se samoregulačním provozem zajišťuje řízení výkonu chladícího okruhu od 0 do 10 %. Díky tomuto prvku sušič pracuje vždy na optimálních provozních parametrech, a to i za velmi rychle se měnících podmínek.

Minimální provozní náklady

Systém DryPack a použití spirálových kompresorů s sebou přináší minimální spotřebu energie, přičemž úspora v porovnání s klasickými sušič ije až o 30 %. Chladivo R407 C nabízí úsporu energie až 10 % ve srovnání s jinými chladivy. Dalších úspor je dosažením bohatě dimenzovaných výměníků vzduch-vzduch, které jsou součástí všech modelů.Pohotovostní funkce (Cold Mass), která je součástí elektronického řízení s řídícím mikroprocesorem, přináší úsporu energie při provozu v tomto režimu až 80%.

DRYPACK: srdce sušiče PoleStar

Srdcem sušiče PoleStar je výměníkový systém DryPack. Jeho nerezavějící konstrukce zhotovená z jediného pájeného celku bez propojovacího potrubí je velice kompaktním řešením poskytujícím vysokou míru spolehlivosti. Pro stavebnicové uspořádání výměnikového systému (skládající se až ze 6 paralelně řazených výměníků DryPack) není nutné zajišťovat žádnou údržbu, ale ani revizní knihy tlakových nádob. Skutečné tajemství výměníku DryPack však spočívá v jeho patentem chráněném provedení, které má oproti ostatním podobným výměníkům mnohé výhody. Jedinečným prvkem konstrukce je uspořádání výměníku vzduch-vzduch, výparníku a odlučovače kondenzátu do jedné řady, což umožňuje proces známý jako průběžné aktivní odlučování. Kondenzát je odstraňován okamžitě a průběžně po celé délce výměníku, což s sebou přináší užitné hodnoty jako je maximální účinnost a zaručeně nízký rosný bod. Tomuto procesu dále napomáhají velmi široké a krátké vzduchové mezery způsobující malou průtočnou rychlost vzduchu a tím nízkou tlakovou ztrátu.

 

 1. Vstup vzduchu
 2. Výměník vzduch - vzduch
 3. Výparník
 4. Odlučovač kondenzátu (demister)
 5. Výstup kondenzátu
 6. Výstup vzduchu
 7. Vstup chladiva
 8. Výstup chladiva
 9. Čidlo rosného bodu (v průtoku vzduchu)

 

Aktuality

 • Kariéra u Janušky

  Hledáme do našeho týmu v Lukově u Zlína a Olomouci nové kolegy na pozice: Obchodník pro B2B market. Referent prodeje. Servisní technik. Obchodní zástupce. Více informací o volných pracovních pozicích naleznete ZDE.

  Číst dál...

 • Inventura skladových zásob ve dnech 31. 3. - 1. 4.

  Provozovny Lukov, Olomouc a Brno budou v těchto dnech zavřeny. V důsledku inventury a nadcházejících velikonočních svátků může dojít ke zpoždění doručení objednaného zboží.  V naléhavých případech nás můžete kontaktovat na tel. číslech: Prodejna...

  Číst dál...

 • Prodejny a servisní opravny otevřeny

  PRODEJNY A SERVISNÍ OPRAVNY ZŮSTÁVAJÍ OTEVŘENY Firma JANUŠKA KOMPRESORY s.r.o., se sídlem Průmyslová 509, 763 17 Lukov, IČO 26905141,INFORMUJE:Na základě Nařízení vlády jsme provedli nutná opatření a podáváme informace o provozu našich kamenných...

  Číst dál...

Eshop

Prodej pístových kompresorů, hadic, příslušenství, techniky stlačeného vzduchu...

Ke stažení