HYPERSPLIT: Zařízení zajišťující zdravější životní prostředí

Účinné čištění průmyslově znečištěné vody je základním předpokladem ochrany životního prostředí. Hypersplit je zařízením, které odstraňuje olej z kondenzátu v takové kvalitě, že jej lze odvést do odpadu bez obavy z porušení hygienických předpisů. Ve většině zemí jsou tyto předpisy velmi striktní, neboť si tvůrci legislativy velmi dobře uvědomují, že kontaminovaná voda způsobuje v přírodě zásadní a nenapravitelné škody. Nad hygienickými předpisy je přísný dohled, což dokládají časté pokuty, pokud příslušný orgán zjistí, že čistota vody odcházející do kanalizace nedosahuje předepsané úrovně. Separátor oleje z kondenzátu Hypersplit řeší tento problém s minimálními náklady a díky jedinečné konstrukci s nesrovnatelnou kvalitou výsledných parametrů. Pokud hodlá podnik získat certifikát ISO 14000, bez tohoto zařízení se neobejde. Hypersplit se navíc vyznačuje velmi jednoduchou instalací a minimálními nároky na dohled při provozu. Bohatě dimenzovaný filtr s aktivním uhlím s sebou přináší zanedbatelné náklady na údržbu a maximální provozní spolehlivost.

Separátor oleje z kondenzátu znamená čistou vodu bez oleje

Voda se velmi rychle stává jednou z nejdražších přírodních látek. Navíc ještě dříve, než dorazí k vodovodním kohoutkům, je voda předmětem technicky náročného a důkladného čištění a úpravy, která stojí značné finanční prostředky. Úprava odpadních vod, které znečišťují zdroje užitkové a pitné vody, je složitým procesem, jehož výsledek je značně zhoršován přítomností oleje.

Z okruhu stlačeného vzduchu o výkonu 30 m3/min. je odváděno až 200 tisíc litrů kondenzátu za 1 rok, přičemž 1 litr oleje při vypuštění do přírody dokáže zakrýt hladinu vody o rozloze 3 000 m2. Existují dvě cesty, jak zabránit takovému poškozování životního prostředí. První možností je likvidace kondenzátu specializovanou organizací, avšak tato cesta je extrémně nákladná. Druhou alternativou je instalace zařízení zabezpečující statické odloučení oleje z vodního kondenzátu. Separátor oleje Hypersplit zaručuje čistotu vody dle různých místních hygienických předpisů a při porovnání s náklady za likvidaci kondenzátu pak tato investice představuje velmi rychlou návratnost.

Průběh odloučení oleje z kondenzátu

 1. Kondenzát vstupuje do vstupní komory, kde se tlumí jeho proud a kde se odděluje od vzduchu.
 2. Odstředivou silou je kondenzát veden po stěnách vstupní trubice a volně vtéká do primární nádržky.
 3. Případné nečistoty se zachycují na dně primární nádržky.
 4. Kondenzát odtéká přes přepad do hlavní nádrže.
 5. Postupem času dochází ke gravitačnímu odloučení oleje z kondenzátu a ke vzniku silné olejové vrstvy na hladině vody v hlavní nádrži.
 6. Olej je přes nastavitelný přepad shromažďován do vnější olejové nádoby.
 7. Voda prochází přes předfiltr, kde jsou zachycovány hrubší zbytky oleje.
 8. Voda prochází přes koncový filtr obsahující vložky s aktivním uhlím, které zbaví vodu posledních olejových zbytků.
 9. Čistá voda zbavená oleje je odváděna ze separátoru do kanalizace.

Technické parametry

Aktuality

 • Kariéra u Janušky

  Hledáme do našeho týmu v Lukově u Zlína a Olomouci nové kolegy na pozice: Obchodník pro B2B market. Referent prodeje. Servisní technik. Obchodní zástupce. Více informací o volných pracovních pozicích naleznete ZDE.

  Číst dál...

 • Inventura skladových zásob ve dnech 31. 3. - 1. 4.

  Provozovny Lukov, Olomouc a Brno budou v těchto dnech zavřeny. V důsledku inventury a nadcházejících velikonočních svátků může dojít ke zpoždění doručení objednaného zboží.  V naléhavých případech nás můžete kontaktovat na tel. číslech: Prodejna...

  Číst dál...

 • Prodejny a servisní opravny otevřeny

  PRODEJNY A SERVISNÍ OPRAVNY ZŮSTÁVAJÍ OTEVŘENY Firma JANUŠKA KOMPRESORY s.r.o., se sídlem Průmyslová 509, 763 17 Lukov, IČO 26905141,INFORMUJE:Na základě Nařízení vlády jsme provedli nutná opatření a podáváme informace o provozu našich kamenných...

  Číst dál...

Eshop

Prodej pístových kompresorů, hadic, příslušenství, techniky stlačeného vzduchu...

Ke stažení