ÚSPORNÝ A VÝKONNÝ KOMPRESOR

Společnost Atlas Copco  přichází na trh s revolučním modelem kompresoru GA FLX – duálním rotačním šroubovým kompresorem, který otevírá novou kapitolu v oblasti stlačeného vzduchu.

Modelová řada kompresorů GA FLX se odlišuje od běžných kompresorů s konstantními otáčkami inovativní technologií, která kompresoru umožňuje pracovat ve dvou režimech:

  • maximální výkon – pro situace, kdy je potřeba vysoký objem stlačeného vzduchu,
  • ekonomický provoz – pro běžný provoz s nižšími nároky na stlačený vzduch.

Díky této technologii dokážou duální šroubové kompresory Atlas Copco řady GA FLX dosahovat dvojciferných úspor energie ve srovnání s kompresory s konstantními otáčkami. Zároveň umožňují flexibilní nastavení tlaku a optimální průtok vzduchu v jakémkoli tlakovém bodě.

CO JE TO DUÁLNÍ KOMPRESOR

Tradiční kompresory s konstantními otáčkami mají pouze jednu 100 % rychlost motoru. Tato rychlost je nutná k dosažení maximálního proudění vzduchu. Tento výkon kompresoru je však zbytečný a neúsporný v momentech, kdy je poptávka po stlačeném vzduchu nižší než je maximální kapacita kompresoru.

Duální kompresory pracují ve dvou rychlostech. Jedna rychlost pro maximální výkon a druhá minimální rychlost během odlehčení, aby se snížila spotřeba energie. Díky tomu jsou duální kompresory mnohem účinnější, protože zajišťují nižší přechodové ztráty při odtlakování separátoru.

MINIMALIZACE PŘECHODOVÝCH ZTRÁT

Přechodové ztráty jsou klíčovým konceptem pro pochopení toho, proč a jak duální kompresory snižují spotřebu energie ve srovnání s modely kompresorů s konstantními otáčkami. Popisuje energii, kterou kompresor spotřebovává, aniž by generoval použitelný vzduch během cyklů mezi provozními fázemi.

U kompresoru s konstantními otáčkami se tyto ztráty mohou zvýšit až o 20 % jeho celkové spotřeby energie.

Duální kompresory snižují přechodové ztráty díky minimálním otáčkám motoru během fáze odlehčení a kompresor se může spustit rychleji oproti systému pod tlakem.

Více informací o duálních šroubových kompresorech Atlas Copco se můžete dočíst v článku v našem e-shopu ZDE.

Potřebujete poradit s výběrem kompresoru a nebo požadujete více informací? Neváhejte nás kontaktovat ještě dnes.


Galerie šroubové kompresory GA FLX:

Věří nám

Naši obchodní partneři, dodavatelé a zákazníci si cení naší profesionality a znalostí v oboru. Díky této důvěře jsme získali od značek Atlas Copco a Fini výhradní zastoupení pro Českou repuliku.