Použití šroubových kompresorů

Šroubové kompresory jsou určené pro provozy ve všech oblastech průmyslu a je možné je využívat jednotlivě, nebo jako kompletní kompresorové stanice s propojením více kompresorů a doplňujícího zařízení na úpravu tlakového vzduchu.

Jsme výhradním distributorem renomované značky Atlas Copco, která má ve svém portfoliu kvalitní pístové a šroubové kompresory.

V naší nabídce jsou také šroubové kompresory značek Fini a Orlík v různých výkonnostních kategoriích.

Nabídka kompresorů

V naší nabídce jsou kvalitní šroubové kompresory značek Atlas Copco, Fini a Orlík, které jsou rozděleny podle způsobu využití na:

Pokud jste nenašli vámi hledaný šroubový kompresor nebo potřebujete s výběrem poradit, kontaktujte nás. Pomůžeme vám vybrat nejvhodnější kompresor pro vaše využití.

Olejem mazané šroubové kompresory řady GA

Šroubové kompresory Atlas Copco řady GA se vstřikem oleje mají nejvyšší výkon v oboru, flexibilní provoz, vysokou produktivitu a nižší náklady na energii při minimálních provozních nákladech.

Rozsah kapacity kompresorů řady GA je od 8,4 do 1 410 l/s s instalovaným výkonem motoru od 5,5 do 500 kW.

Široká řada kompresorů umožňuje nalézt takové řešení vzduchu, které pokryje všechny vaše specifické požadavky. Kompresory Atlas Copco GA podávají výkon i v nejnáročnějších prostředích a udržují výrobní efektivitu.

Šroubové kompresory s technologií VSD

Kompresory Atlas Copco řady GA VSD s plynulou regulací výkonu patří mezi nejmodernější  technologie, které dodávají jen takové množství vzduchu, které skutečně potřebujete.

S možností regulace výkonu otáček motoru jsou kompresory řady GA VSD velmi úsporné a díky tomu je možné ušetřit až 35 % na nákladech za provoz kompresoru.

Motor pohání hlavní rotor elementu bez ozubených kol, řemenů a těsnění. To umožňuje hermeticky uzavřít hnací ústrojí, přes které protéká olej z motoru do elementu.

Svislé uspořádání zmenšuje půdorys o 60 %, takže se jedná o velmi kompaktní stroj.

Šroubové kompresory řady G

Rotační šroubové kompresory Atlas Copco řady G se vstřikováním oleje jsou navrženy s ohledem na co největší spolehlivost a účinnost. Pracují nepřetržitě i v nejnáročnějších podmínkách a brání nákladným prostojům a výrobním zpožděním.

Rozsah kapacity kompresorů řady G je od 5 do 681 l/s s instalovaným výkonem motoru od 2,2 do 250 kW.

Kompresory řady G jsou k dispozici v různých verzích v závislosti na velikosti např. montované na podlahu, provedení uchycení na vzdušník, s integrovaným sušičem či bez něho.

Dvoustupňový šroubový kompresory řady GR

Dvoustupňové průmyslové šroubové kompresory Atlas Copco řady GR zajišťují spolehlivou dodávku vzduchu s tlakem až 20 bar pro vysokotlaké aplikace v nejnáročnějších pracovních podmínkách.

Rozsah kapacity kompresorů řady GR je od 211 do 390 l/s s instalovaným výkonem motoru od 110 do 200 kW.

Dvoustupňový kompresní element prokazatelně zvyšuje účinnost a spolehlivost při vysokém tlaku v náročných podmínkách důlního průmyslu.

Záruční i pozáruční servis

Servis šroubových kompresorů

Náš servisní tým je proškolený a certifikovaný pro všechny druhy servisů a oprav.

Servis a opravy kompresorů provádíme přímo na naší “základně” v Lukově u Zlína. Běžný kontrolní servis a základní opravy provádíme i v naší pobočce v Olomouci.

V případě nenadálého problému s technikou stlačeného vzduchu jsou naši technici nachystaní přijet začít řešit závadu přímo u zákazníka.

Máte dotaz nebo chcete nabídku?

Napište nám

Proč zvolit

Kompresory od Janušky

Záruční a pozáruční servis

Nízké provozní náklady

Proškolený personál

Prověřené značky kompresorů

Náhradní díly skladem

30 let zkušeností