Bezmazné vzduchové kompresory

Bezmazné vzduchové kompresory Atlas Copco jsou vyvinuté speciálně pro aplikace v nichž je kvalita dodávaného vzduchu zásadní pro konečný produkt a výrobní procesy.
Správným výběrem typu bezmazného kompresoru lze dosáhnout velkých energetických úspor.

Naše nabídka pokrývá širokou řadu rotačních a zubových šroubových kompresorů, spirálových kompresorů a odstředivých kompresorů od renomovaného výrobce Atlas Copco.

Kontaktujte naše odborníky, aby vám pomohli zvolit nejvhodnější řešení pro váš provoz.

Využití bezmazných vzduchových kompresorů

Bezmazné vzduchové kompresory jsou nezbytnou součástí výrobních procesů a používají se v široké škále průmyslových odvětví:

  • automobilový průmysl,
  • potravinářský průmysl,
  • chemický průmysl,
  • výroba elektroniky,
  • textilní průmysl,
  • farmaceutický průmysl.

Detailní popis jednotlivých produktů naleznete v našem e-shopu.

Kompaktní bezmazné pístové kompresory LFx

Řada kompaktních bezmazných pístových kompresorů Atlas Copco LFx nabízí kompresory s malou kapacitou pro spolehlivá a bezmazná řešení. Jsou ideální volbou pro uživatele s nízkými požadavky na vzduch.

Rozsah kapacity kompresorů LFx je od 1,02 do 2,53 l/s s volitelným 1fázovým nebo 3fázovým napájením a maximálním pracovním tlakem 10 bar (145 psi).

Předností modelů LFx je tichý provoz do 62 dB(A), kompaktní řešení pro 100 % čistý vzduch bez příměsí oleje a snadná údržba.

Bezmazné kompresory LF s hliníkovým pístem

Bezmazné hliníkové pístové kompresory LF společnosti Atlas Copco jsou spolehlivé a mají nízké provozní náklady. Tyto kompresory jsou 100 % bezmazné a zajišťují nejnižší provozní teploty v oboru.

Rozsah kapacity kompresorů LF je od 3,1 do 15,5 l/s s maximálním provozním tlakem 10 bar (145 psi).

Předností modelů LF je vysoká spolehlivost, vyšší výkon, prodloužená životnost a snadná údržba.

Prémiový bezmazný kompresor LZ

Model bezmazného pístového kompresoru LZ společnosti Atlas Copco představuje základní prvek zajišťující vysoký výkon a úsporu nákladů v systému výroby dusíku. Model LZ nevyžaduje dodatečné filtrační vybavení.

Rozsah kapacity kompresorů LZ je od 11 do 31 l/s s maximálním tlakem 10 bar (145 psi).

Model LZ nabízí 100% pracovní cyklus pro nepřetržitý provoz díky technologii bez oleje a systému vnitřního chladícího ventilátoru.

Bezmazné spirálové kompresory SF a SF+

Společnost Atlas Copco patří mezi nejzkušenější výrobce spirálových vzduchových kompresorů. Bezmazné spirálové kompresory SF a SF+ poskytují absolutně čistý vzduch bez příměsí oleje s nejvyšší energetickou účinností.

Rozsah kapacity kompresorů SF a SF+ je od 1,9 do 40,8 l/s s maximálním tlakem 10 bar (145 psi).

Spirálové kompresory SF jsou standardně vybaveny motory s prémiovou účinností IE3. Pro dlouhou provozní životnost s minimálním počtem servisních zásahů byl omezen počet pohyblivých součástí. Řada SF+ je vybaven jednotkou Elektronikon.

Bezmazné šroubové kompresory AQ

Bezmazné šroubové kompresory Atlas Copco se vstřikováním vody AQ splňují všechny požadavky na čistý vzduch bez příměsí oleje. Zajišťují nejlepší energetickou účinnost ve své třídě pro aplikace vyžadující spolehlivost a čistotu.

Rozsah kapacity kompresorů AQ je od 21,9 do 161,7 l/s s maximálním tlakem 12,75 bar.

Model AQ eliminuje riziko kontaminace a zajišťuje 100 % čistý vzduch například pro zdravotnické aplikace, farmaceutickou výrobu, výrobu potravin a kritickou elektroniku.

Vysokotlaké bezmazné pístové kompresory HX/HN-15

Řada bezmazných pístových kompresorů Atlas Copco HX/HN-15 je zkonstruována pro nepřetržitý, spolehlivý a bezpečný provoz s nízkými náklady. Kompresory jsou nakonfigurovány se 2 kompresními stupni v kompaktním provedení.

Rozsah kapacity kompresorů HX/HN-15 je od 83 do 322 l/s s maximálním tlakem 15 bar.

Moderní konstrukce kompresorů snižuje zatížení způsobené třením. Vynikající chlazení a nízké teploty mezi stupni prodlužují životnost kompresoru. Řídící jednotka Elektronikon poskytuje podrobný přehled o provozním stavu.

Vysokotlaké bezmazné pístové kompresory řady P

Vysokotlaké pístové kompresory Atlas Copco řady P jsou zkonstruovány pro nepřetržitý spolehlivý a bezpečný provoz s nízkými náklady. Kompresory jsou nakonfigurovány se 3 nebo 4 kompresními stupni v kompaktním provedení.

Rozsah kapacity kompresorů řady P je od 45 do 217 l/s s maximálním tlakem 42 bar.

Kompresory řady P mají certifikaci pro třídu 0 podle normy ISO 8573-1, což znamená, že konečný produkt nebude vystaven znečištění olejem a zaručuje čistotu vzduchu.

Nízkotlaké bezmazné šroubové kompresory ZE/ZA

Nízkotlaké bezmazné šroubové kompresory Atlas Copco řady ZE a ZA (VSD) jsou energeticky úsporným řešením nízkotlakého šroubového kompresoru až do 4 bar. Jsou ideální pro obory jako je např. zpracování cementu, aplikace pneumatické dopravy, potravinářský či nápojový průmysl aj.

Rozsah kapacity kompresorů ZE/ZA je od 66 do 2 086 l/s s maximálním tlakem 4 bar.

Kompresory ZE/ZA mají certifikaci pro třídu 0 podle normy IS 8573-1. Kromě toho je řada ZE/ZA certifikována podle normy ISO 220 000, což umožňuje použití produktů v potravinářském a nápojovém průmyslu. Díky technologii řízeného pohonu VSD je úspora energie až 35 %.

Bezmazné zubové kompresory řady ZR/ZT

Bezmazné zubové kompresory Atlas Copco řady ZR/ZT (VSD) jsou zkonstruovány s využitím inovativní technologie, která je výsledkem dlouholetého výzkumu a vývoje.

Rozsah kapacity kompresorů ZR/ZT je od 37,9 do 153,7 l/s s maximálním tlakem 13 bar.

Model ZR/ZT byl navržen tak, aby poskytoval vzduch nejvyšší kvality splňující průmyslové standardy a zároveň minimalizoval náklady na životní cyklus. Využití naleznou v potravinářském a nápojovém průmyslu, výroba farmaceutických přípravků, automobilovém průmyslu aj. Díky technologii řízeného pohonu VSD je úspora energie až 35 %.

Bezmazné šroubové kompresory řady ZR/ZT

Bezmazné šroubové kompresory Atlas Copco řady ZR/ZT (VSD) jsou kompresory s vysokou účinností zkonstruované pomocí vlastních inovativních technologií. Jsou výsledkem mnohaletého výzkumu a vývoje.

Rozsah kapacity kompresorů ZR/ZT je od 19,7 do 2 506 l/s s maximálním tlakem 13 bar.

Díky technologii řízeného pohonu VSD je úspora energie až 35 %. Kompresory Atlas Copco řady ZR/ZT VSD patří mezi nejlepší bezmazné kompresory na trhu.

Bezmazné odstředivé kompresory řady ZH/ZH+

Bezmazné odstředivé kompresory Atlas Copco řady ZH/ZH+ jsou kompresory s vysokou účinností. Byly zkonstruovány pomocí inovativní technologii  a na základě dlouholeté zkušenosti v oblasti konstrukce bezmazných vzduchových kompresorů.

Rozsah kapacity kompresorů ZH/ZH+ je od 1 272 do 9 790 l/s s maximálním tlakem 13 bar.

Modely ZH/ZH+ jsou vhodné pro použití v potravinářském průmyslu a výrobě nápojů, v chemickém a petrochemickém průmyslu, ve výrobě papíru a celulózy, v textilním průmyslu aj.

Kompresory ZP pro výrobu PET lahví

Bezmazné vzduchem chlazené kompresory Atlas Copco řady ZP jsou spolehlivým řešením “Plug & Play” splňující potřeby při vyfukování PET lahví stlačeným vzduchem.

Rozsah kapacity kompresorů ZP je od 86 do 231 l/s s maximálním tlakem 40 bar.

Vzduchem chlazený kompresor ZP je nainstalovaný ihned díky kompaktnímu designu a integrovaným komponentám. Technologie Rod Drop vede k vyšší spolehlivosti a nižším nákladům na údržbu.

Jednostupňové odstředivé kompresory ZHL

Bezmazné odstředivé kompresory Atlas Copco řady ZHL využívají odstředivé síly k vytvoření průtoku a tlaku. Odstředivá technologie je mimořádně energeticky účinným způsobem výroby stlačeného vzduchu. 

Rozsah kapacity kompresorů ZHL je od 1 944 do 10 833 l/s s maximálním tlakem 2 bar.

Modely ZHL díky svému jedinečnému designu dvojitého těsnění zajistí proces výroby kvalitního vzduchu. Díky olejovému a vzduchovému těsnění nemůže do rotorů vniknout žádný mazací olej, což vede k bezmazné dodávce vuzduchu s certifikací třídy 0.

Bezmazný dotlačovací kompresor ZD

Bezmazné vysokotlaké pístové kompresory Atlas Copco řady ZD (VSD) kombinují výhody bezmazné šroubové technologie, bubnového adsorpčního sušiče a technologie pístových dotlačovacích kompresorů.

Rozsah kapacity kompresorů ZD je od 175 do 1 127 l/s s maximálním tlakem 42 bar.

Hybridní kompresory řady ZD jsou vhodné k výrobě PET lahví (vyfukování), využití v potravinářském průmyslu, farmaceutickém průmyslu, v automobilovém průmyslu aj. Díky technologii VSD je úspora energie až 35 %.

Záruční i pozáruční servis

Servis šroubových kompresorů

Náš servisní tým je proškolený a certifikovaný pro všechny druhy servisů a oprav.

Servis a opravy kompresorů provádíme přímo na naší “základně” v Lukově u Zlína. Běžný kontrolní servis a základní opravy provádíme i v naší pobočce v Olomouci.

V případě nenadálého problému s technikou stlačeného vzduchu jsou naši technici nachystaní přijet začít řešit závadu přímo u zákazníka.

Máte dotaz nebo chcete nabídku?

Napište nám

Proč zvolit

Kompresory od Janušky

Záruční a pozáruční servis

Nízké provozní náklady

Proškolený personál

Prověřené značky kompresorů

Náhradní díly skladem

30 let zkušeností