Generátory dusíku jsou velmi efektivním a spolehlivým zdrojem dusíku. Využívá se například v potravinářském průmyslupři výrobě elektronikyřezání laseremchemickém a farmaceutickém průmysluprůmyslu umělých hmotropném průmyslu, atd.

Některé společnosti stále využívají tradičního zásobování dusíku z vysokotlakých lahví, zásobníků tekutého dusíku nebo expanzních nádob. Tento způsob dodávání dusíku má však své nevýhody, kterými jsou např. manipulace s tlakovými lahvemi, nutnost jejich bezpečného uložení, ztráty odparem v případě kapalného zdroje dusíku, poplatky spojené s přepravou plynu, jako je ADR poplatek, mýtné, manipulační poplatek, smluvní vztah s dodavatelem, náklady na pronájem.

Tyto poplatky nemalou měrou zvyšují celkovou cenu za plyn.

Chcete se oprostit od těchto vícenákladů?

Úspornou alternativou je vlastní výroba dusíku nezávislými generátory přímo na místě.
Generátory dusíku nabízí firmám značné výhody:

  • generátory dusíku zaručují nepřetržité a přesné zásobování dusíkem v požadovaném množství a čistotě plynu,
  • vlastní výroba = nezávislost na zdroji dusíku,
  • ekologická výroba – žádná změna skupenství, žádné ztráty odparem – vyrábím z plynu plyn,
  • žádná manipulace s lahvemi,
  • žádné zbytečné náklady, jako je nájem, ADR poplatky, mýtné, manipulační poplatek, organizace nákupu, atd.,
  • úspora – nízká cena za m3 plynu,
  • nepřetržitá dostupnost dusíku 24/7.

Nabízíme generátory dusíku od renomované značky Atlas Copco, která je zárukou nejvyšší kvality u všech svých zařízení napříč celým průmyslem.
V nabídce máme také generátory dusíku od německého výrobce INMATEC, který disponuje zkušenostmi z instalací z více než 70 zemí světa, kde instalovali přes 8 500 výrobních zařízení.

Naše společnost, JANUŠKA KOMPRESORY, má bohaté zkušenosti s instalacemi generátorů dusíku obou zmíněných značek, kdy jsme instalovali generátory dusíku pro laserové řezání nebo povrchové úpravy kovů, lisování plastů, výrobu elektroniky, potravinářství, apod.

Záruční a pozáruční servis

Náš servisní tým je proškolený a certifikovaný pro všechny druhy servisů a oprav. V případě nenadálého problému s technikou stlačeného vzduchu jsou naši technici nachystaní přijet začít řešit závadu přímo u zákazníka.

Nevíte si rady s výběrem?

Přečtěte si více o generátorech dusíku ZDE a zkontaktujte našeho odborníka ještě dnes.


Video – představení generátoru dusíku Atlas Copco.


Galerie produktů a realizací 

Věří nám

Naši obchodní partneři, dodavatelé a zákazníci si cení naší profesionality a znalostí v oboru. Díky této důvěře jsme získali od značek Atlas Copco a Fini výhradní zastoupení pro Českou repuliku.