GENERÁTORY DUSÍKU ATLAS COPCO

Atlas Copco je mezinárodní společnost specializující se na průmyslové řešení, zařízení a služby. Jedním z produktů, které nabízí, je generátor dusíku umožňující výrobu dusíku přímo na místě jeho potřeby. 

Generátory dusíku Atlas Copco jsou navrženy tak, aby produkovaly vysoce čistý dusík pro různé aplikace. Pracují na principu separace dusíku z běžného vzduchu pomocí technologií jako je membránová separace nebo tlaková cyklická adsorpce. To umožňuje produkovat dusík s vysokou čistotou a přizpůsobit jeho množství podle potřeby uživatele. Uplatnění nacházejí například u aplikací v potravinářském průmyslu, vstřikování plastů, řezání laserem, výrobě elektroniky atd.

Tento úsporný způsob výroby dusíku je alternativou k tradičním způsobům zásobování dusíkem jako jsou vysokotlaké lahve, svazky nebo kryogenní kapalina ve vakuově izolovaných zásobnících.

Generátory dusíku Atlas Copco nabízí firmám značné výhody:

  • Udržitelná a nákladově efektivní varianta k dodávkám dusíku od externích dodavatelů.
  • Nezávislý a spolehlivý zdroj dusíku.
  • Nižší výrobní náklady.
  • Eliminace bezpečnostního rizika při manipulaci s vysokotlakými lahvemi a svazky.
  • Eliminace ztrát odparem.
  • Žádné další poplatky jako ADR, SEP, mýtné, atest nebo pronájem.


MEMBRÁNOVÉ GENERÁTORY DUSÍKU

Generátory dusíku s membránovou technologií separují dusík ze stlačeného vzduchu pomocí dutých membránových vláken. Membránovou technologií je možné vyrábět množství dusíku od desetin jednotek až po stovky Nm³ dusíku za hodinu. Tato technologie umožňuje výrobu dusíku o čistotě 95% až 99,5%.

Generátory dusíku s membránovou technologií nachází uplatnění v potravinářském průmyslu pro tvorbu ochranné atmosféry nebo jako prevence proti hoření atp.


PSA GENERÁTORY DUSÍKU

Generátory dusíku typu PSA využívají principu cyklické tlakové adsorpce (Pressure Swing Adsorption). Tato technologie umožňuje výrobu dusíku o čistotě 2.0 až 6.0 (99% až 99,9999%, tj. 10 000 ppm až 1.0 ppm zbytkového kyslíku).

Generátory dusíku typu PSA nacházejí uplatnění u aplikací, jako je řezání laserem, vstřikování plastů, pájení, chemie, farmacie, výroba elektroniky atp.

S kompletní sestavou Atlas Copco optimalizujete váš výrobní systém. Svou sestavu můžete doplnit o kvalitní filtraci. Generujete přesně takovou čistotu dusíku, jakou potřebujete. Zároveň eliminujete náklady na dopravu a tak snižujete vaši uhlíkovou stopu.


PROJEKCE A INSTALACE NA KLÍČ

Naše společnost JANUŠKA KOMPRESORY provádí projekce a instalace na klíč podle požadavků zákazníka.
Potřebujete poradit s řešením výroby dusíku pro váš provoz vlastní cestou?
Kontaktujte nás ještě dnes!

Ing. Radim Dostál
obchodně – technický zástupce
generátory dusíku

tel.: +420 771 297 700 
e-mail: dostal@kompresor.cz Věří nám

Naši obchodní partneři, dodavatelé a zákazníci si cení naší profesionality a znalostí v oboru. Díky této důvěře jsme získali od značek Atlas Copco a Fini výhradní zastoupení pro Českou repuliku.